Wypromuj się na Facebooku 5 rad które działają

Wiele portalów społecznościowych ma wysoką popularność. Jednak największą popularnością nadal cieszy się Facebook. Dane dostarczane przez media informują, że Facebook ma 2,8 mld aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca. Ta liczba użytkowników odwiedza siebie wzajemnie oraz 80 mln stron poświęconych przeróżnym biznesom. Social media, szczególnie Facebook jest doskonałym narzędziem do wypromowania siebie i swoich usług. Poznaj 5 skutecznych rad na promowanie swojej strony internetowej na Facebooku.


Pierwsza rada będzie najdłuższa i pomoże zebrać Ci grono odbiorców. Ruch uzyskiwany za pomocą Facebooka jest duży i umożliwia zarabianie na adsens większe niż koszty reklamy. Zatem pierwszą radą jaką musisz znać jest stworzenie prostej reklamy za pomocą Facebooka. Płatność jest automatycznie pobierania z portfela na Facebooku. Osoba obserwuje stronę główną, gdzie wyświetla się jej reklama, klika w nią, a następnie przekierowuje we wpisie do strony zewnętrznej np. Twojego bloga. Głównym zadaniem reklamy na Facebooku jest zwiększenie ruchu na stronie czy blogu. Jeżeli zawierasz na niej ciekawe teksty sprzedażowe, skutkiem ubocznym może być zysk kilku złotych do kilkuset złotych za każdą reklamę.

Jeżeli masz facebook to stwórz też fanpage swojej strony internetowej. Zamieszaj na nim wpisy przekierowujące użytkownika na Twoją stronę. Wystarczy, że do wpisu facebookowego dodasz link do swojej strony internetowej. Bardzo dobrze działają chwytliwe nagłówki. To jest druga rada.

Trzecia rada jest związana z fanami. Jeżeli na stronie czy na blogu odwiedzają Ciebie już teraz fajni, to warto im zapodać we wpisie informacje o stworzeniu fanpagea strony, czy na facebooku warto zamieścić informacje o stronie internetowej. Możesz też rozesłać emaile.

Czwartą radą jest odpowiednie ustawienie przycisku CTA. Najbardziej skuteczne jest umieszczenie tego przycisku pod zdjęciem w tle, tak aby przekierowywał użytkownika na stronę, np. dowiedz się więcej albo skontaktuj się z nami. Określa się go przy edycji strony.

Fani nie będą źli jak im przypomnisz o sobie kilka razy dziennie, a co dopiero kilkanaście razy tygodniowo. I to jest piąta, ostatnia rada, na to jak wypromować się na Facebooku. Dane z licznych kursów informują, że co 12 osoba decyduje się na jakąś interakcję, szczególnie związaną z zakupami. Zachęcaj więc jak największą liczbę osób, szczególnie swoich fanów, do odwiedzania Twojej strony internetowej.