Czy potrzebujesz strony internetowej dla swojego biznesu?

Jeszcze parę lat temu każda firma musiała mieć swoją stronę internetową, teraz jednak powoli się od tego odchodzi. Małe biznesy nie tylko nie chcą mieć swojej witryny, ale w ogóle ich nie potrzebują. Inne portale pozwalają im wystawiać swoje rzeczy na sprzedaż albo reklamować swoje usługi, co wychodzi im taniej i lepiej, bo dzięki temu docierają do większej liczby odbiorców. Być może Ty też nie potrzebujesz swojej strony internetowej.

Klient nie zawsze szuka strony internetowej


Podstawowym czynnikiem, którym musisz wziąć pod uwagę, jest to, czy twoi klienci w ogóle chcą korzystać z twojej strony internetowej. Jeśli wiesz, że raczej nikt nie będzie jej szukał, to może lepiej zrezygnować. Jeśli nie masz pewności, możesz spokojnie sprawdzić ruch, który ona generuje i porównać go do ilości swoich klientów. Jeśli pochodzi z niej niewielki ich odsetek, to może nie opłaca się jej utrzymywać. W końcu dziś wiele osób woli szukać sklepów na Instagramie czy poprzez lokalne serwisy zrzeszające odpowiednich sprzedawców. W ten sposób łatwiej znajdujemy to, czego szukamy i to w jednym miejscu,

Niektóre branże rozwijają się w innych miejscach


Pomyśl, czy twoja działalność wymaga od Ciebie, żebyś miał stronę internetową. Jasne, w ten sposób wyglądasz bardziej profesjonalnie, ale jeśli zupełnie nie jest Ci ona potrzebna, to nie ma sensu się ją zajmować. Jeśli osoby z twojej branże ogłaszają się na lokalnych serwisach i stamtąd biorą się klienci, to dla nas znak, że my też powinniśmy tego spróbować. Nie ma sensu prowadzić swojej witryny, kiedy nie staje się ona konkurencją. Lepiej ogłaszać się tam, gdzie mamy już zebranych klientów, którzy szukają fachowców. Zamiast przyciągać ich do siebie, idź tam, gdzie najłatwiej będzie ich znaleźć.

Strona internetowa to kolejny wydatek


Może Ci się wydawać, że to nie aż tak dużo. Nie kombinuj nawet z zakładaniem strony na darmowej domenie, bo nie tylko tracisz swój profesjonalizm, ale do tego zaczniesz przypominać właściciela bloga. Wykup coś własnego. Tak, to koszty, ale dzięki temu będziesz porządnie wyglądał. Pamiętaj jednak, że samo posiadanie witryny nie wystarczy. Musisz też wykupić jej wszelkie zabezpieczenia i zatrudnić informatyka do jej prowadzenia, jeśli sam się na tym do końca nie znasz. A to kolejne koszty, których dobrze byłoby uniknąć, jeśli tylko mielibyśmy taką możliwość. Rezygnacja ze strony internetowej nas z nich odciąża.