Jaki hosting do bloga na początek?

Hosting czyli największy dylemat początkującego blogera, który ma w planach założyć swój pierwszy blog. Ofert jest wiele w dodatku nie rzadko są one podobne i różnią się tylko szczegółami. Warto dodać, że na początek hosting nie musi być potężny, mieć setki GB przestrzeni i posiadać wszystkie możliwe funkcje.

Początkowo wystarczy standardowy hosting

Na początku, gdy blog zapewne i tak będzie się dopiero rozwijał nie będzie miał tysięcy odwiedzin dziennie, więc podstawowy hosting z przyzwoitymi parametrami wystarczy. Nie warto też brać najtańszej oferty na rynku, ponieważ może mieć wiele ograniczeń i warto wziąć pod uwagę sytuację, że jednak blog rozwija się szybciej niż zakładaliśmy. Hosting ze średniej półki cenowej w zupełności wystarczy. Będzie wystarczająco szybki, i nie powinien mieć spadków nawet jeśli wejdzie więcej osób, cena jest rozsądna, a przestrzeń dyskowa wystarczająca. Oczywiście przed wyborem trzeba zbadać wszystkie podstawowe elementy jak szybkość, transfer, powierzchnia, certyfikaty, cena odnowy, uptime, aby potem nie przeżyć rozczarowania.

Zakładanie blogów w obecnych czasach

Obecnie blogi zakłada się bardzo łatwo i szybko tak naprawdę najtrudniejsze zadanie to wybór hostingu, a potem wszystko odbywa się prawie automatycznie. Osoba zakładająca bloga może skupić się na jego prowadzeniu, aby odniósł on sukces, a kwestie techniczne w większości są zautomatyzowane, oczywiście coś tam bloger ma do roboty, ale głównie może skupić się na promowaniu bloga i umieszczaniu dobrej jakości treści. Akurat w tym przypadku przechodzenie na wyższy plan i płacenie więcej jest korzystne, ponieważ oznacza, że blog zyskał na popularności i stary hosting jest już niewystarczający.

Źródło: www.informator24.pl