Hosting www – co warto wiedzieć żeby wybrać dobry hosting?

Żadna strona w sieci nie mogłaby funkcjonować bez odpowiedniego hostingu. Hosting www to w uproszczeniu wydzielone miejsce w postaci dostępu do dysku, procesora i pamięci serwera, dzięki którym można przechowywać i udostępniać w sieci wszystkie zasoby potrzebne, aby strona www prawidłowo funkcjonowała.

Czym powinien wyróżniać się dobry hosting www?

Odpowiedni serwer wwwpowinien przede wszystkim gwarantować szybkość działania. Okazuje się bowiem, że ponad 90% użytkowników zrezygnuje z wejścia na stronę, jeśli ładowanie jej potrwa przynajmniej 3 sekundy. Bardzo ważne przy stronach ze sporą ilością elementów (chociażby większa ilość zdjęć) jest, aby hosting WWW wykorzystywał na swoich serwerach dysk SSD. Na szczęście dzięki coraz niższym cenom tego rodzaju nośników, dzisiaj nawet tani hosting WWW oferuje dostęp do tego rozwiązania.

Małe i większe strony internetowe a hosting

Jaki jest dobry hosting jaki wybrać pod małą stronę, a jaki pod większy sklep online? Hosting dla sklepu online wymaga rzecz jasna dostępu do większej ilości zasobów zarówno ze względu na ilość elementów, jak i przewidywany ruch. Warto pamiętać, że hosting dla małej firmy nie musi być od razu drogi — można spróbować najpierw uruchomić stronę wykorzystując tani hosting WordPress, a w razie potrzeby skontaktować się z dostawcą i przenieść witrynę na hosting dla strony wwwz nieco większymi wymaganiami. Nieco większy hosting będą wymagać strony, które codziennie odwiedza mnóstwo unikalnych użytkowników. Przykładem takiej strony może być serwis o modzie i luksusowych dobrach https://www.platine.pl.

Na rynku znaleźć można wiele firm hostingowych oferujących różne usługi w różnych cenach. Warto poświęcić więcej czasu i dobrać hosting www odpowiedni do swoich wymagań, jednocześnie znajdując go w niskiej cenie.