Czym jest content marketing i jak go zastosować w promocji firmy?

Czym jest content marketing i jak go zastosować w promocji firmy?

Mnóstwo osób, wciąż nie zdaje albo i nie chce zdawać sobie z tego sprawy, że content marketing ma bardzo dobry wpływ na realizację promocji firmy. Owszem nie jest tak szybko efektywny, jak na przykład płatna promocja na Facebooku, czy na Google Ads. Jednak i strategia marketingowa nie opiera się tylko i wyłącznie na prowadzeniu płatnych promocji, ale również i tych trochę mniej szybkich, ale i dalej niezawodnych metod. Coraz mniej marketerów wspomina o tym sposobie marketingu, choć i ten sposób marketingu jest w stanie przyciągnąć wiele osób.

Co to jest conent marketing?

Content marketing, jak i jego sama nazwa również i wskazuje, jest, to strategia marketingowa oparta na treści. Wysokiej jakości treści. Najczęściej conent marketing używa się, podczas prowadzenia bloga. Często też i jest on w formie:

– Poradnika.

– Wsparcia.                                                                                         

– Wyjaśnienia problemu.

– Treści wysokiej jakości polecającego jakiś produkt.

Często też i osoby, które zajmują, się blogiem piszą, treści marketingowe w wysokiej jakości z ograniczeniem słów kluczowych od 1 do 5 razy użytego w tekście. Również tez i nie musi być to jedno słowo kluczowe.

Jaki wpływ ma content marketing na strategię marketingową?

Prawie nikt już o tym nie mówi, ale content marketing ma duży wpływ na całą realizację strategii marketingowej. Dlaczego? Dlatego też, iż treść w formie poradnika, czy wyjaśnienia jakiegoś popularnego tez i problemu związanego z daną firmą jest w stanie też i zwykłego użytkownika szukającego danego  to artykułu zachęcić do zobaczenia również i Twojego sklepu, ale i również do zakupu w nim potrzebnych mu elementów. Content marketing wywołuje dużo emocji wyjaśnień, ale i również zmienia użytkowników Internetu w lejek sprzedażowy, który też jest bardzo ważny podczas prowadzenia swojej firmy.

Jednak i to nie wszystko, co może przynieść Ci conent marketing, zwiększy, on Twoją widoczność na stronie internetowej co zarazem Ci może i pomoże, prowadzić tak zwany „wyścig” wyszukiwania, ale i pojawiania się w TOP10 miejscach w danej to wyszukiwarce.

Warto też pamiętać o tym jakie podstawowe elementy powinny się znaleźć w wyposażeniu biura firmy.

Zalety, jakie posiada content marketing

Wiesz, już czym jest, content marketing, jaki wpływ wywiera on na strategię biznesową, ale teraz poznasz jego zalety, które i przemawiają za tym, aby go prowadzić.

 • Niski koszt w prowadzeniu tego dobrze sformułowanego marketingu porównując go z innymi kosztami
 • Zwiększenie ruchu na stronie Internetowej.
 • Wzrost widoczności na Google.
 • Zwiększenie swojej dotychczasowej sprzedaży przez conent marketing.
 • Wzrost zaufania klientów do Twojej marki.

Są to te podstawowe, ale i zarazem najważniejsze zalety, które i przemawiają za tym, aby wprowadzić conent marketing do swojej strategii marketingowej, która wiążę się ze sprzedażą.

Jakie treści są najbardziej opłacalne?

Wiem, już ten temat wyżej lekko wprowadziłem, ale i nie do końca. Dlatego też i wracam do tego tutaj właśnie. Jakie treści są, najbardziej nam opłacalne prowadząc, taki content marketing?

Są to treści takie jak:

 • Artykuły blogowe
 • Jakościowe artykuły.
 • Wartościowe badania i ich przeznaczenia.
 • Różnorodne raporty.
 • Sekcje poradnikowe.
 • Sekcje bazy danych z dziedziny biznesu.