Jakie są poziomy zmienności w automatach online

Istnieją trzy podstawowe poziomy wariancji slotów: wysoka wariancja, średnia wariancja i niska wariancja. Obejmuje to zarówno gry hazardowe online, jak i stacjonarne. Dlatego, jeśli chcemy dowiedzieć się, czy jesteśmy graczem, który woli większe ryzyko i większe wygrane, czy grę z mniejszym ryzykiem, ale też mniejszymi nagrodami, warto zerknąć na poniższą treść.  

Na początek należy zaznaczyć, że dla doświadczonych hazardzistów wariancja automatów dostępna jest na pięciu poziomach. Oto one:

Automaty o wysokiej wariancji

Gry na automatach o wysokiej wariancji są najbardziej ryzykowne, ale obiecują największe wypłaty. Ten rodzaj wariancji nie jest odpowiedni dla graczy z niskim kapitałem lub tych, którzy nie podejmują ryzyka. Sloty tego typu wypłacają rzadkie, ale ogromne wygrane. Jednakże musimy mieć znaczny kapitał na wiele spinów, zanim trafimy zwycięską kombinację.

Automaty o wysokiej wariancji są idealne dla graczy z większym bankrollem i ryzykantów. Mają oni tendencję do obstawiania dużych kwot na spin i cierpliwie czekają na hojne jackpoty.

Sloty o wysokiej wariancji warte uwagi:

Bonanza (Big Time Gaming)

Ten slot od Big Time Gaming ma atrakcyjną rundę bonusową, w której musimy zdobyć litery G O L D. Gra bonusowa zawiera 117 649 zwycięskich kombinacji, a także darmowe spiny i re-spiny. Wartość mnożnika wzrasta o jeden po każdej kolejnej wygranej. Nie ma ograniczeń co do mnożników, co oznacza ogromną wypłatę po uruchomieniu rundy bonusowej.

300 Shields (NextGen)

300 Shields ma 300-krotne mnożniki w premii darmowych spinów, dochodząc aż do 1000x. Ażeby mnożniki stały się aktywne, musimy trafić dziką kartę na linii wypłat. Jeśli ją zdobędziemy, dowolne pięć symboli wraz z tą dziką kartą może zapewnić nam ogromną wygraną.

Automaty o średnio-wysokiej wariancji

Automaty online o średnio-wysokiej wariancji są bliższe grupie o wysokiej zmienności pod względem częstotliwości wygrywających kombinacji i wartości wypłaty. Sloty tego typu przeznaczone są dla high-rollerów, którzy mają więcej pieniędzy do zaryzykowania.

Sloty o średnio-wysokiej wariancji warte uwagi:

Jack’s and the Beanstalk (NetEnt)

A oto wspaniały automat od NetEnt, który zawiera 5 bębnów, 3 rzędy i 20 linii wypłat. Pozwala graczom wybrać, ile monet mogą postawić na każdą linię w każdym spinie, aby mieć szansę na zdobycie jackpotu o wysokości 60 000 monet.

The Wish Master (NetEnt)

The Wish Master to automat z 3 rzędami, 5 bębnami i 20 liniami wypłat. Kwotę zakładu można tu zmienić z 0,01 do 0,50 na każdą linię wypłat. Pozwala to poważnym graczom wygrać kwotę odpowiadającą ich wartości zakładu. Nie ma tutaj progresywnego jackpotu, ale za to są funkcje darmowych spinów, auto-play, symbole Wild i Scatter oraz gry bonusowe.

Automaty o średniej wariancji

Automaty o średniej wariancji to najlepszy wybór dla ogółu graczy, ponieważ sloty te zapewniają przyzwoite wygrane przy stosunkowo niskim ryzyku. Gry w tej kategorii charakteryzują się częstymi małymi wygranymi i kilkoma średnimi kombinacjami wypłatami.

Sloty o średniej wariancji warte uwagi:

Untamed Giant Panda (Microgaming)

W tym slocie urocza panda wielka oferuje 243 sposoby na wygraną i wyjątkowe funkcje, takie jak darmowe spiny, symbole Wild itd. Gracze mogą również pomnożyć swoje wygrane nawet 20x.

Flame Busters (Thunderkick)

W tej grze walczymy z płomieniami, aby wygrać nagrodę główną. Trzy lub więcej symboli Scatter uruchamia dzwonek alarmowy. Po aktywacji możemy otrzymać 10, 15 lub 20 darmowych spinów. A jeśli zdobędziemy symbol Scatter w darmowym spinie, będziemy mieć szansę na walkę z ogniem i dużą wygraną.

Automaty do średnio-niskiej wariancji

Automaty o średniej i niskiej wariancji mają częstsze wypłaty niż zwykłe automaty o średniej wariancji, tylko że duże wygrywające kombinacje są rzadsze. Mają wyższą częstotliwość trafień, co oznacza też mniejsze ryzyko.

Sloty o średnio-niskiej wariancji warte uwagi:

Incinerator (Yggdrasil)

Incinerator pozwala na częste uzyskiwanie małych wygranych, które mogą potencjalnie urosnąć dzięki łańcuchowi zwycięskich kombinacji. Nie ma tu gry bonusowej, ale są dzikie bębny.

BerryBurst (NetEnt)

Berryburst to 5-bębnowa, 3-rzędowa gra wrzutowa, która zawiera dzikie zamiany, rozszerzające się symbole Wild, gry bonusowe i respiny. W tym automacie nie znajdziemy linii wypłat. Zamiast tego, gracze muszą dopasować pięć lub więcej symboli w klastrze. Slot wypłaca 500x wartości zakładu.

Automaty o niskiej wariancji

Sloty o niskiej wariancji zapewniają mniejsze, ale częstsze wypłaty. Zwycięskie kombinacje mogą pojawiać się po każdych kilku spinach i dać niewielką kwotę, którą możemy dodać do swojego bankrolla. Są to sloty głównie dla nowicjuszy, którym bardziej zależy na samej grze niż wygranej.

Sloty o niskiej wariancji warte uwagi:

Sunny Shores (Yggdrasil)

Głównym symbolem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest symbol Sunny Wild. Przyznaje on częste małe wygrane, a do tego oferuje większą nagrodę bonusową. Ta 5-bębnowa maszynka udostępnia 27 linii wypłat, wraz z kilkoma mnożnikami wygranych, rozszerzającymi się symbolami Wild, dzikimi respinami i lepkimi dzikimi respinami.

Hit in Vegas (Microgaming)

Ten automat online przenosi nas do boskiego Las Vegas, oferując nam rozgrywkę na 5 bębnach i 40 liniach wypłat. Warto dorzucić, że slot stwarza szansę na zgarnięcie hojnych bonusów i wielu darmowych spinów.

A jeżeli interesuje Was więcej informacji na temat automatów, innych gier kasynowych i kasyn online, zapraszamy na stronę https://www.listakasyn.pl, gdzie można wyposażyć się w olbrzymie pokłady wiedzy związane z hazardem na sieci.